nuforce-logo

NuForce DAC-100

NuForce DAC-100 - DAC USB 192 kHz/24-bit, wzmacniacz słuchawkowy, przedwzmacniacz (preamp).

USB to port bardzo podatny na zakłócenia, ale dzięki unikalnej technologii asynchronicznego transferu danych opracowanej przez inżynierów NuForce’a udało się je znacząco zredukować, tak by nie psuły przyjemności ze słuchania muzyki.

Wysokiej jakości słuchawki zwykle potrzebują dodatkowej mocy, aby rozwinąć skrzydła. Z pomocą przychodzi wbudowany w DAC-100 wzmacniacz klasy A o mocy 500 mW, zdolny napędzić każde słuchawki, także te o niskiej lub wysokiej impedancji.

Regulacja głośności często powoduje zakłócenia lub zmiany balansu. 32-bitowe, cyfrowe pokrętło regulacji głośności w DAC-100 jest niezwykle precyzyjne, a przy tym - dzięki wyższej liczbie bitów niż sygnał wejściowy - żadne informacje nie zostaną utracone.

DAC-100 może też pełnić funkcję przedwzmacniacza, a najwyższej jakości podzespoły oraz moc sygnału 2.0Vrms sprawiają, że sygnał dostarczany do złącz RCA jest transparentny i idealny.

DAC-100 obsługuje sygnał w formacie 24-bit/192 kHz, nie ma więc potrzeby konwersji (upsamplingu), która obniżyłaby jakość dźwięku.