nuforce-logo

P-9

P-9 - Referencyjny przedwzmacniacz. Szerokie pasmo i niespotykana czystość sygnału.

Zawarty w dwóch obudowach, niskoszumny, wysokiej jakości przedwzmacniacz NuForce P-9 to produkt przełomowy. W jednej z nich znajdują się trzy zasilacze i mikroprocesorowy układ sterujący, a w drugiej analogowa kontrola głośności, układy wyboru wejścia i bardzo czułe komponenty analogowego toru audio. Podwójna obudowa P-9 jest stylistycznie dopasowana do monobloków Ref 9.

Technologia "podwójnego napędu" kontroli głośności pozwala na regulację za pomocą specjalnie zaprojektowanego pilota, współpracującego z cyfrowym kontrolerem głośności lub za pomocą potencjometru Alpsa. Napęd mikroprocesorowy napędza zmotoryzowany potencjometr w obudowie analogowej. Specjalny protokół komunikacyjny wyczuwa i zwraca do mikroprocesora informację o poziomie głośności, synchronizując ustawienia cyfrowej kontroli głośności i położenia potencjometru. Właściwa kontrola głośności jest więc w pełni analogowa. Dodatkowo, pamięć przechowuje informacje o wyborze źródła i ustawieniu głośności.

W sercu P-9 znajduje się wykonany wysokiej jakości moduł dyskretnego wzmacniacza operacyjnego. W celu zmniejszenia pojemnościowego obciążenia końcowego wzmacniacza zastosowano ultra-niskoszumne, monolityczne podwójne JFETy, specjalnie wybrane VMOS FETy i tranzystory bipolarne o ekstremalnie płaskiej charakterystyce hFE w konfiguracji podwójnej kaskody. Wszystko to jest konieczne do osiągnięcia 5MHz pasma mocy, SNR ponad 100dB, z dynamiką lepszą niż 120 dB. Ultra-stabilny układ wzmocnienia P-9 nie zawiera żadnych kondensatorów i DC-serw w ścieżce sygnału.

Wielką uwagę poświęcono problemowi izolacji. Poszczególne moduły wzmacniacza są umiejscowione w miedzianych osłonach o wewnętrznej izolacji termicznej, co zapobiega dryfowi termicznemu i zmianom temperatury związanym z sygnałem, zmieniającym parametry wzmacniacza. Każdy moduł wzmacniacza ma swój wbudowany regulator bocznego odpływu prądu, co zwiększa izolację od zasilaczy. Każdy moduł jest osobno zasilany, co usuwa wpływ szumu w kanale wspólnym. System kontrolny przesyła sygnał DC wyłącznie do urządzeń związanych z motorem potencjometru, ponieważ układy logiczne, z ich zegarami i ostrymi zboczami sygnałów mogłyby przedostać się do sekcji analogowej. Tak drobiazgowe podejście gwarantuje maksymalną czystość dźwięku.

Dostępne kolory: czarny, srebrny, różano-miedziane anodyzowane aluminium